Metadata
Author: ParaCrawl Corpus
Data
Greek[el]
Συνεχίζουμε να κατηφορίζουμε πια μέσα στη κοιλάδα, μέσα σε ένα τοπίο κατάφυτο από πλατάνια, μεγάλες ελιές και περιβόλια για να συναντήσουμε μετά από λίγο το Κεφάλι από όπου ακολουθούμε τη νότια πορεία με κατεύθυνση τον όρμο Στόμιο.
English[en]
We continue downhill now into the valley, through a landscape full of plane trees, large olive trees and orchards. After a little while we reach Kefali, from where we take the road that leads south, towards the Stamio bay.