Metadata
Author: WikiMatrix
Data
Greek[el]
Ένα σώμα, υπό τον στρατηγό Λούντβιχ Κίμπλερ, ήταν να διασχίσει την Ισπανία και να επιτέθει μετά στο Γιβραλτάρ, ενώ το άλλο, με επικεφαλής τον Στρατηγό Ρούντολφ Σμιτ, ήταν για να εξασφαλίσει την πλευρά της αεροπορικής υποστήριξης.
English[en]
One corps, under General Ludwig Kübler, was to cross Spain and assault Gibraltar, while the other, commanded by General Rudolf Schmidt, was to secure its flanks.