poste de travail oor Grieks

Poste de travail

Vertalings in die woordeboek Frans - Grieks

Ο Υπολογιστής μου

MicrosoftLanguagePortal

Geskatte vertalings

Vertoon algoritmies gegenereerde vertalings

voorbeelde

wedstryd
woorde
Advanced filtering
Θέση εργασίαςEurLex-2 EurLex-2
Un poste de travail à accès privilégié.
Θέλω πρόσβαση σε έναν σταθμό εργασίας υψηλού επιπέδου.OpenSubtitles2018.v3 OpenSubtitles2018.v3
Accès des postes de travail
Πρόσβαση στους χώρους εργασίαςEurLex-2 EurLex-2
Ecrans pour postes de travail au laser - Exigences et essais de sécurité
Πετάσματα σε χώρους εργασίας με λέϊζερ - Απαιτήσεις ασφάλειας και δοκιμέςEurLex-2 EurLex-2
Postes de travail qui vont être créés pendant le fonctionnement du projet: 7 personnes.
Θέσεις εργασίας που θα δημιουργηθούν κατά την λειτουργία του έργου: 7.EurLex-2 EurLex-2
Ou étais exactement le poste de travail de Valenti?
Πού δούλευε ο Βαλέντι;OpenSubtitles2018.v3 OpenSubtitles2018.v3
e) la conception et l'agencement des lieux et postes de travail;
ε) σχεδιασμό και διαμόρφωση των χώρων και θέσεων εργασίας·EurLex-2 EurLex-2
Objet: Diminution du chômage en Europe et offre concomitante de «postes de travail de qualité»
Θέμα: Η μείωση της ανεργίας στην Ευρώπη, συνοδεύεται από την προσφορά «ποιοτικά καλών θέσεων εργασίαςEurLex-2 EurLex-2
Fabrication sur commande de postes de travail informatiques et de télécommunications
Κατά παραγγελία κατασκευή σταθμών εργασίας ηλεκτρονικών υπολογιστών και τηλεπικοινωνιακών σταθμών εργασίαςtmClass tmClass
Conseils en matière de marketing dans le domaine du partage du poste de travail
Παροχή συμβουλών σε θέματα εμπορίας στον τομέα του επιμερισμού της θέσης εργασίας (Job-sharing)tmClass tmClass
Postes de travail [bureaux] équipés de supports pour un écran d'ordinateur et un clavier
Σταθμοί εργασίας [γραφεία] με ενσωματωμένα στηρίγματα για οθόνη και πληκτρολόγιο ηλεκτρονικού υπολογιστήtmClass tmClass
D’autres systèmes permettent à la direction d’écouter les conversations sur les postes de travail.
Με τη χρήση άλλων συστημάτων, οι εργοδότες ακούνε ό,τι λένε οι υπάλληλοι στο χώρο της εργασίας τους.jw2019 jw2019
Le poste de travail où cette tâche est effectuée doit être équipé d'installations appropriées et d'un éclairage suffisant.
Η θέση εργασίας όπου γίνονται οι εργασίες αυτές πρέπει να έχει τον κατάλληλο εξοπλισμό και επαρκή φωτισμό-EurLex-2 EurLex-2
Éléments pour l'organisation du poste de travail, à savoir boîtes à empiler, pochettes
Μέσα οργάνωσης στον χώρο εργασίας, συγκεκριμένα κουτιά αρχειοθέτησης, θήκεςtmClass tmClass
Et on a désormais un poste de travail à chaque lit, qui est totalement intégré au système central.
Κι έχουμε πάγκους εργασίας σε κάθε κρεβάτι, που είναι εντελώς ενσω - ματωμένοι στο νέο σύστημα διαγραμμάτων.OpenSubtitles2018.v3 OpenSubtitles2018.v3
Équipement des bords extérieurs des ponts, des plats-bords et autres postes de travail
Εξοπλισμός των εξωτερικών ακμών του καταστρώματος, καθώς και των θέσεων εργασίαςEurLex-2 EurLex-2
TRAVAIL DE NUIT - TRAVAIL POSTÉ - RYTHME DE TRAVAIL
ΝΥΧΤΕΡΙΝΗ ΕΡΓΑΣΙΑ - ΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΤΑ ΒΑΡΔΙΕΣ - ΡΥΘΜΟΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣEurLex-2 EurLex-2
conception et agencement des lieux et postes de travail;
το σχεδιασμό και τη διαμόρφωση των χώρων και θέσεων εργασίας·EurLex-2 EurLex-2
Sous-thème 2.5 — Poste de travail du contrôleur
Υποθέμα 2.5 — Θέση εργασίας ελεγκτήeurlex-diff-2018-06-20 eurlex-diff-2018-06-20
Postes de travail informatiques composés de meubles en tant que composants principaux
Σταθμοί εργασίας ηλεκτρονικών υπολογιστών με κύριο εξάρτημα τα έπιπλαtmClass tmClass
Postes de travail 3.2.1.
Θέσεις εργασίας 3.2.1.not-set not-set
Les infos sont accessibles via vos postes de travail individuels dans vos quartiers.
Οι πληροφορίες είναι προσβάσιμες μέσω των σταθμών εργασίας στις καμπίνες σας.OpenSubtitles2018.v3 OpenSubtitles2018.v3
Postes de travail mécaniques (machines) pour le traitement du minerai
Μηχανικοί σταθμοί εργασίας (μηχανές) για επεξεργασία ορυκτώνtmClass tmClass
Tous ces postes de travail sont clairement ancrés dans le village et impossibles à délocaliser.
Όλες αυτές είναι θέσεις εργασίας έχουν στηριχθεί σαφώς στον πληθυσμό και είναι αδύνατον να μεταγκατασταθούν.not-set not-set
Logiciels pour postes de travail pour le traitement et l'affichage d'images médicales saisies
Λογισμικό ηλεκτρονικών υπολογιστών για χρήση σε σταθμούς εργασίας για επεξεργασία και προβολή ιατρικών εικόνων που έχουν τραβηχτείtmClass tmClass
6862 sinne gevind in 52 ms. Hulle kom uit baie bronne en word nie nagegaan nie.