Ismeri a szicíliai védelmet?
The amended regulation should even out the opportunities for payments to farmers in the old and new Member States.OpenSubtitles2018.v3 OpenSubtitles2018.v3
1....c5, 2. e4 esetén a szicíliai védelem is kihozható.
Well, we' re gonna have to get her out of the house.And what is Leyton Scott gonna tell you, Chuck?WikiMatrix WikiMatrix
Különösen néhány sötét által alkalmazott kiegyensúlyozatlan megnyitás kínál erre alkalmat, mint a holland védelem vagy a szicíliai védelem.
mr stryker, how kind of you to visitWikiMatrix WikiMatrix
Boris Spassky vs Bobby Fischer, világbajnoki döntő, Reykjavík 1972, 11. játszma, szicíliai védelem, Najdorf, mérgezett gyalog változat (B97), 1–0 Fischer egyetlen veresége kedvenc mérgezett gyalog változatában.
We' re having that for dinnerWikiMatrix WikiMatrix
Anatoly Karpov vs Boris Spassky, világbajnokjelöltek mérkőzése, Leningrád 1974, 1. játszma, szicíliai védelem, scheveningeni változat (B83), 0–1 Szpasszkij elvesztette a mérkőzést, de ezzel a győzelemmel erősen kezdett.
You working tomorrow?- YeahWikiMatrix WikiMatrix
David Bronstejn–Walter Browne, Reykjavik 1990, Szicíliai védelem, Najdorf változat (B99), 1–0 A nagyon mély elméleti változatban Bronstejn új elgondolást vezet be, amelynek ellenszerét a Najdorf-változat gurujának számító hatszoros amerikai bajnok Browne sem találja meg.
The aid shall be granted for products which conform to common standards fixed by Community legislation or, where no such standards exist, to specifications written into the supply contractsWikiMatrix WikiMatrix
A szicíliai védelem a sötét figurákat támadó szemlélettel vezető játékosok legnépszerűbb választása.
How' s business at the Blue Parrot?ParaCrawl Corpus ParaCrawl Corpus
The World vs Alexandra Kosteniuk, 2004, Szicíliai védelem, Najdorf-változat.
Article #a shall be amended as followsParaCrawl Corpus ParaCrawl Corpus
Szicíliai védelem, scheveningeni változat (B84), 1–0 Szmiszlov 42 évvel idősebb volt Kaszparovnál, mégis precíz győzelmet mutat be a jövő világbajnoka ellen
You know, it' s not all herParaCrawl Corpus ParaCrawl Corpus
Boris Spassky vs Tigran Petrosian, világbajnoki döntő, Moszkva 1969, 19. játszma, szicíliai védelem, Najdorf-változat (B94), 1–0 Aggresszív és kombinatív játékstílus mutatja Szpasszkij játékerejét.
Not many mobs playing that anymoreParaCrawl Corpus ParaCrawl Corpus
From the eagle' s eye to the deepest deepParaCrawl Corpus ParaCrawl Corpus
Fontos hozzájárulása a megnyitáselmélethez a szicíliai védelem Boleszlavszkij-változatának kifejlesztése (1.e4 c5 2.Hf3 d6 3.d4 cxd4 4.Hxd4 Hf6 5.Hc3 Hc6 6.Fe2 e5).
There' s no way you can be up on that billboardParaCrawl Corpus ParaCrawl Corpus
Bobby Fischer vs Mihail Tal, Belgrád, világbajnokjelöltek versenye 1959, szicíliai védelem, Fischer–Szozin változat (B87), 0–1 A két zseni játszmája teli van érdekes taktikai húzásokkal. *Mihail Botvinnik vs Mihail Tal, világbajnoki döntő, Moszkva, 1960, 6. játszma, Királyindiai védelem, Fianchetto-változat (E69), 0–1 Szemléletes példa Tal stílusára.
You' re a caged animalParaCrawl Corpus ParaCrawl Corpus
Thank God I' m off the market.OhParaCrawl Corpus ParaCrawl Corpus
Bent Larsen vs Boris Spassky, Belgrád 1970 (Szovjetunió-Világválogatott mérkőzés), Nimzo–Larsen-támadás, modern csereváltozat (D87), 1–0 Fischer ismét a Grünfeld-védelmet választja, és a játszma nagyon hasonlít az 1966-oshoz. Boris Spassky vs Bobby Fischer, világbajnoki döntő, Reykjavík 1972, 11. játszma, szicíliai védelem, Najdorf, mérgezett gyalog változat (B97), 1–0 Fischer egyetlen veresége kedvenc mérgezett gyalog változatában.