Przyznanie się do winy to połowa drogi do jej wybaczenia.

W pierwszej połowie 2007 r. nie odzyskano żadnych zaległych płatności.
Nel primo semestre del 2007 non vi è stato alcun recupero.
GlosbeTraversed6

meta

Poza tym zmniejsza to szansę, że zostaniesz brutalnie zamordowała gdzieś o połowę.
Inoltre riduce le possibilita'di farti ammazzare in giro di circa la meta'.

Voorbeelde moet herlaai word.
Patrzy na zegar ścienny: 20:04, połowa trzeciej tercji.
Aspetta, aspetta un secondoLiterature Literature
Była moją drugą połową przez większość tych szesnastu lat.
La dose da somministrare e la frequenza di somministrazione devono essere sempre orientate all efficacia clinica nel singolo casoLiterature Literature
W rekreacyjnych połowach marlina błękitnego zastosowanie ma minimalny rozmiar do celów ochrony wynoszący 251 cm długości ogonowej.
Infatti, con il passare del tempo, mi ritrovo ad aprire le pagine dei necrologi dei giornali con un' apprensione sempre maggiore.Ciononostante, non mi ritrovo a pensare dove siano ora questi amici, parenti o colleghi defuntinot-set not-set
- Naprawdę uważasz, że to była połowa mózgu?
La Commissione, secondo la procedura di cui allLiterature Literature
Połowa rzeczy, o które mnie oskarżają nigdy nie przyszła mi do głowy.
Tra questi figurano un Presidente, un ministro degli Esteri, un servizio per le relazioni esterne e la consultazione preventiva del Parlamento europeo.OpenSubtitles2018.v3 OpenSubtitles2018.v3
Komisja wywiodła stąd, że wyniki noszących znamiona zmowy kontaktów, które miały miejsce w lipcu 2000 r., znalazły odzwierciedlenie w negocjacjach prowadzonych w drugiej połowie 2000 r. (motyw 146 zaskarżonej decyzji).
Come parente ne ha il dirittoEurLex-2 EurLex-2
Każde państwo członkowskie zobowiązane jest sporządzić i prowadzić wykaz statków posiadających specjalne zezwolenie połowowe na połów dorsza na Morzu Bałtyckim oraz udostępnić ten wykaz na swojej oficjalnej stronie internetowej do wiadomości Komisji i pozostałych nadbałtyckich państw członkowskich.
Decisione del ConsiglioEurLex-2 EurLex-2
DEFINICJA RYBOŁÓWSTWA PRZYBRZEŻNEGO Prawodawstwo Wspólnoty Europejskiej opisuje połowy przybrzeżne na małą skalę jako działalność połowową, prowadzoną przez statki o długości mniejszej niż 12 metrów i nie wykorzystujące ciągnionych narzędzi połowowych.
In generale, in entrambi gli studi, i pazienti che hanno ricevuto IntronA più ribavirina, hanno risposto meno dei pazienti trattati con interferone alfa-#b pegilato e ribavirinanot-set not-set
Art. 9 ust. 5 pkt w pierwszej połowie
Ti sto raggiungendoEurlex2019 Eurlex2019
Aby uniknąć przerw w działalności połowowej europejskiej floty prowadzącej połowy w wodach Mauretanii, konieczne jest przyjęcie decyzji Rady zatwierdzającej to porozumienie w formie wymiany listów w terminie umożliwiającym obu stronom podpisanie porozumienia przed dniem 15 listopada 2019 r., kiedy to wygasa obecnie obowiązujący protokół.
bisogno di protezione internazionale sorto fuori dal paese dEuroParl2021 EuroParl2021
mając na uwadze, że według danych regionalnej organizacji rybołówstwa na Pacyfiku (Komisja ds. Rybołówstwa na Zachodnim i Środkowym Pacyfiku – WCPFC), która jest organizacją międzynarodową odpowiedzialną za czuwanie nad trwałością zasobów rybnych tego rejonu, kraje trzecie – a szczególnie Chiny – inwestują w projekty przemysłowe na dużą skalę w Papui-Nowej Gwinei od momentu ustanowienia nowych reguł pochodzenia i ogromnie zwiększyły swe połowy na tym obszarze, z tendencją dalszego wzrostu, co pociąga za sobą ryzyko nadmiernej eksploatacji zasobów,
EUR per volo di andata e ritorno per la tariffa praticata, a determinate condizioni, ai residenti in CorsicaEurLex-2 EurLex-2
Narzędzie jest zaprojektowane tak, aby w porównaniu do tradycyjnych włoków do połowów dorszowatych zredukować połowy dorsza do niskich poziomów przy jednoczesnym zatrzymaniu innych dorszowatych, takich jak plamiak i witlinek.
Non una di quelle figheEurLex-2 EurLex-2
av | (mm) | Połowa ustawienia siedziska w kierunku pionowym. |
Tra i punti forti del programma nazionale di riforma figurano un’analisi precisa dei problemi, una definizionee una programmazione corrette delle riforme e un forte coinvolgimento politicoEurLex-2 EurLex-2
Statki z uszkodzonym systemem VMS, które prowadzą połowy w obszarze połowowym Republiki Gwinei Bissau, powinny przekazywać komunikaty o pozycji do ośrodka monitorowania rybołówstwa państwa bandery pocztą elektroniczną, drogą radiową lub faksem z częstotliwością co najmniej co cztery godziny, podając wszelkie wymagane informacje.
Si sente infatti la necessità di effettuare ricerche su tale settore e l'impatto che esso ha sull'industria della pesca in generale.Eurlex2019 Eurlex2019
Połowy na burcie (przed przeładunkiem) (gatunki, ilość wyrażona w postaci masy produktu z rybami niewymiarowymi włącznie, prezentacja, obszar połowowy) (48)
il primo arrivo a Bodø dovrà avvenire non più tardi delle #.# e l'ultima partenza da Bodø non prima delleEurLex-2 EurLex-2
Angie urwała się w połowie refrenu.
Molte non sopravvivonoLiterature Literature
a) statek nie brał udziału w żadnych nielegalnych, nieraportowanych i nieuregulowanych połowach, ze względu na które został umieszczony w wykazie, lub
In base al punto #.#, lettera a) della disciplina del settore automobilistico, per dimostrare la necessità di un aiuto regionale il beneficiario dell’aiuto deve addurre chiare prove secondo le quali, per il suo progetto, egli dispone di un’ubicazione alternativa valida sotto il profilo economicoEurLex-2 EurLex-2
(5) Obszary CECAF (Środkowy i Wschodni Atlantyk lub główny obszar połowowy FAO 34) są zdefiniowane w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 216/2009 z dnia 11 marca 2009 r. w sprawie przekazywania przez państwa członkowskie prowadzące połowy na określonych obszarach, innych niż Północny Atlantyk, danych statystycznych o połowach nominalnych (Dz.U. L 87 z 31.3.2009, s.
Tutto quello che il suo cuoricino desideraEurLex-2 EurLex-2
Według ICES liczebność i połowy dorsza atlantyckiego w podrejonach ICES 27–32 są bardzo niskie.
Se necessario, tale aspetto verrà definito con chiarezza durante la revisione della direttiva.Eurlex2019 Eurlex2019
2) „przedział FMSY” oznacza przedział wartości określony w najlepszych dostępnych opiniach naukowych, w szczególności wydanych przez ICES lub podobny niezależny organ naukowy uznany na poziomie unijnym lub międzynarodowym, w którym wynikiem wszystkich poziomów śmiertelności połowowej w granicach tego przedziału jest maksymalny podtrzymywalny połów (zwany dalej „MSY”) w perspektywie długoterminowej w ramach danego modelu prowadzenia połowów i w istniejących przeciętnych warunkach środowiskowych bez znaczących skutków dla procesu reprodukcji odnośnych stad.
Signor Duncan...Questo significa niente per lei?Eurlex2019 Eurlex2019
Statki ograniczają swoje przyłowy karmazynów w innych połowach do wysokości maksymalnie 1 % całkowitego połowu zatrzymanego na statku.
Trattandosi di un caso particolare, alcune circostanze attenuanti giustificano ancora l'esistenza del monopolio tedesco degli alcolici, ma, in linea con le raccomandazioni contenute nella relazione in questione, il monopolio deve essere progressivamente soppresso entro il 2013 per le distillerie agricole sotto sigillo ed entro il 2017 per le distillerie di piccole dimensioni in regime forfettario.EuroParl2021 EuroParl2021
Statki pływające pod banderą Belgii lub zarejestrowane w Belgii wykorzystały kwotę na połowy żabnicy w wodach obszaru ICES VIII a, b, d, e, przyznaną Belgii na rok 2004.
Sai, non ho nessuna intenzione di correrti dietro, AnnaEurLex-2 EurLex-2
Była połowa października i mieli już pierwszą burzę śnieżną.
Lo svegliarono, lo legarono e gli ficcarono uno straccio in golaLiterature Literature
Empiryczny charakter moich badań oraz ich ukierunkowanie na kwestie polityczne skutkowały tym, że od połowy lat 90. często współpracowałem i kontaktowałem się z instytucjami politycznymi, na przykład z EBC, Komisją Europejską, Międzynarodowym Funduszem Walutowym, OECD oraz Bankiem Rozrachunków Międzynarodowych.
Dio mio, guarda lìnot-set not-set
Biorąc pod uwagę, iż odpowiedzialność i władza kapitana obejmują zarówno bezpieczeństwo załogi, jak i bezpieczeństwo statku, dzienne ilości halibuta grenlandzkiego przechowywane na pokładzie podczas przebywania statku na wodach subakwenu nr 2 i działów 3KLMNO są składowane na pokładzie oddzielnie, niełączone z innymi połowami i wyraźnie oznakowane.
Fatto salvo il paragrafo #, il trasferimento della persona da riammettere in conformità degli obblighi di cui agli articoli # e # è subordinato alla presentazione di una domanda di riammissione all’autorità competente dello Stato richiestonot-set not-set
221 sinne gevind in 3 ms. Hulle kom uit baie bronne en word nie nagegaan nie.