Να λαμβάνονται υπόψη με ταυτόχρονη χρήση Άλλα Σε μονοθεραπεία, η αμλοδιπίνη χορηγήθηκε με ασφάλεια μαζί με θειαζιδικά διουρητικά, βήτα αποκλειστές, αναστολείς ΜΕΑ, νιτρώδη μακράς διάρκειας δράσης, υπογλώσσια νιτρογλυκερίνη, διγοξίνη, βαρφαρίνη, ατορβαστατίνη, σιλδεναφίλη, αντιόξινα φάρμακα (γέλη υδροξειδίου του αργιλίου, υδροξείδιο μαγνησίου, σιμεθικόνη), σιμετιδίνη, μη στεροειδή αντιφλεγμονώδη φάρμακα, αντιβιοτικά και από του στόματος λαμβανόμενα υπογλυκαιμικά
Dies ist die Botschaft der liberalen Fraktion.EMEA0.3 EMEA0.3