Advanced filtering
Voorbeelde moet herlaai word.
JOHANNA 1902-1987 Moje życie dzieli się na dwie połowy.
in Kenntnis der endgültigen Rechnungsabschlüsse der Europäischen Stiftung für Berufsbildung für das HaushaltsjahrLiterature Literature
Archipelag Svalbard znajduje się w połowie drogi między północnym wybrzeżem Norwegii a biegunem północnym.
Ist es das, was er dir sagt?Literature Literature
Połowa rzeczy, o które mnie oskarżają nigdy nie przyszła mi do głowy.
Ich meine, ich verstehe nicht... du weißt schonOpenSubtitles2018.v3 OpenSubtitles2018.v3
Komisja wywiodła stąd, że wyniki noszących znamiona zmowy kontaktów, które miały miejsce w lipcu 2000 r., znalazły odzwierciedlenie w negocjacjach prowadzonych w drugiej połowie 2000 r. (motyw 146 zaskarżonej decyzji).
Vielleicht kannst du und dein Mann euch abwechselnEurLex-2 EurLex-2
Każde państwo członkowskie zobowiązane jest sporządzić i prowadzić wykaz statków posiadających specjalne zezwolenie połowowe na połów dorsza na Morzu Bałtyckim oraz udostępnić ten wykaz na swojej oficjalnej stronie internetowej do wiadomości Komisji i pozostałych nadbałtyckich państw członkowskich.
gestützt auf den Vertrag zur Gründung der Europäischen Atomgemeinschaft, insbesondere auf ArtikelEurLex-2 EurLex-2
DEFINICJA RYBOŁÓWSTWA PRZYBRZEŻNEGO Prawodawstwo Wspólnoty Europejskiej opisuje połowy przybrzeżne na małą skalę jako działalność połowową, prowadzoną przez statki o długości mniejszej niż 12 metrów i nie wykorzystujące ciągnionych narzędzi połowowych.
Die Höchstmenge sollte jedoch angesichts der Möglichkeiten auf den Ausfuhrmärkten jeweils für ein Wirtschaftsjahr festgesetzt werdennot-set not-set
Art. 9 ust. 5 pkt w pierwszej połowie
Wünschst du, deine Sünden zu gestehen, auf daß sie dir vergeben werden?Eurlex2019 Eurlex2019
mając na uwadze, że według danych regionalnej organizacji rybołówstwa na Pacyfiku (Komisja ds. Rybołówstwa na Zachodnim i Środkowym Pacyfiku – WCPFC), która jest organizacją międzynarodową odpowiedzialną za czuwanie nad trwałością zasobów rybnych tego rejonu, kraje trzecie – a szczególnie Chiny – inwestują w projekty przemysłowe na dużą skalę w Papui-Nowej Gwinei od momentu ustanowienia nowych reguł pochodzenia i ogromnie zwiększyły swe połowy na tym obszarze, z tendencją dalszego wzrostu, co pociąga za sobą ryzyko nadmiernej eksploatacji zasobów,
KontinuitätEurLex-2 EurLex-2
Narzędzie jest zaprojektowane tak, aby w porównaniu do tradycyjnych włoków do połowów dorszowatych zredukować połowy dorsza do niskich poziomów przy jednoczesnym zatrzymaniu innych dorszowatych, takich jak plamiak i witlinek.
sogar seine Bewohner kennen lernen?- Wozu?EurLex-2 EurLex-2
Wyznaczyli datę ślubu na połowę maja i przygotowali wstępną listę gości, która zawierała siedemset nazwisk.
in der Erwägung, dass die Vereinigungsfreiheit ein grundlegendes Menschenrecht und von großer Bedeutung für eine demokratische Gesellschaft istLiterature Literature
Statki z uszkodzonym systemem VMS, które prowadzą połowy w obszarze połowowym Republiki Gwinei Bissau, powinny przekazywać komunikaty o pozycji do ośrodka monitorowania rybołówstwa państwa bandery pocztą elektroniczną, drogą radiową lub faksem z częstotliwością co najmniej co cztery godziny, podając wszelkie wymagane informacje.
Eine bedingte Zahlung, die ein bestimmter Prozentsatz des Ergebnisses ist, kann hingegen darauf hindeuten, dass die Verpflichtunggegenüber Mitarbeitern eine Vereinbarung mit Gewinnbeteiligung ist, um Mitarbeiter für ihre erbrachten Dienste zu entlohnenEurlex2019 Eurlex2019
Połowy na burcie (przed przeładunkiem) (gatunki, ilość wyrażona w postaci masy produktu z rybami niewymiarowymi włącznie, prezentacja, obszar połowowy) (48)
Ich habe die letzten Reste... von Lecheros grausamem Reich in meiner HandEurLex-2 EurLex-2
a) statek nie brał udziału w żadnych nielegalnych, nieraportowanych i nieuregulowanych połowach, ze względu na które został umieszczony w wykazie, lub
Welche Maßnahmen seitens der an die Niederlande angrenzenden Staaten befürwortet die Kommission, um der Ausbreitung der nachteiligen Folgen der Drogen- und Suchtpolitik dieses Staates Einhalt zu gebieten?EurLex-2 EurLex-2
(5) Obszary CECAF (Środkowy i Wschodni Atlantyk lub główny obszar połowowy FAO 34) są zdefiniowane w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 216/2009 z dnia 11 marca 2009 r. w sprawie przekazywania przez państwa członkowskie prowadzące połowy na określonych obszarach, innych niż Północny Atlantyk, danych statystycznych o połowach nominalnych (Dz.U. L 87 z 31.3.2009, s.
Sie haben ihn doch # Millionen Menschen erzähltEurLex-2 EurLex-2
Według ICES liczebność i połowy dorsza atlantyckiego w podrejonach ICES 27–32 są bardzo niskie.
Was hat er Ihnen gegeben?-Gar nichtsEurlex2019 Eurlex2019
Porucznik był w połowie rampy, gdy wybuchł prawy silnik rufowy.
Na, ist das alles, was wir haben?Literature Literature
2) „przedział FMSY” oznacza przedział wartości określony w najlepszych dostępnych opiniach naukowych, w szczególności wydanych przez ICES lub podobny niezależny organ naukowy uznany na poziomie unijnym lub międzynarodowym, w którym wynikiem wszystkich poziomów śmiertelności połowowej w granicach tego przedziału jest maksymalny podtrzymywalny połów (zwany dalej „MSY”) w perspektywie długoterminowej w ramach danego modelu prowadzenia połowów i w istniejących przeciętnych warunkach środowiskowych bez znaczących skutków dla procesu reprodukcji odnośnych stad.
Im Falle von Firmenkunden werden oftmals Codes zu den PNR-Daten hinzugefügt, aus denen hervorgeht, welcher Abteilung bzw. welchem Mitarbeiter die Kosten in Rechnung gestellt werden bzw. ob der Reisende einer Gewerkschaft angehörtEurlex2019 Eurlex2019
Statki ograniczają swoje przyłowy karmazynów w innych połowach do wysokości maksymalnie 1 % całkowitego połowu zatrzymanego na statku.
Code für die Dimension(en) „Gebiet“ (NUTS/LAUEuroParl2021 EuroParl2021
Statki pływające pod banderą Belgii lub zarejestrowane w Belgii wykorzystały kwotę na połowy żabnicy w wodach obszaru ICES VIII a, b, d, e, przyznaną Belgii na rok 2004.
Sind Sie verrückt?EurLex-2 EurLex-2
Empiryczny charakter moich badań oraz ich ukierunkowanie na kwestie polityczne skutkowały tym, że od połowy lat 90. często współpracowałem i kontaktowałem się z instytucjami politycznymi, na przykład z EBC, Komisją Europejską, Międzynarodowym Funduszem Walutowym, OECD oraz Bankiem Rozrachunków Międzynarodowych.
Kann nicht behaupten, daß ich es dem armen Cato verdenkenot-set not-set
Biorąc pod uwagę, iż odpowiedzialność i władza kapitana obejmują zarówno bezpieczeństwo załogi, jak i bezpieczeństwo statku, dzienne ilości halibuta grenlandzkiego przechowywane na pokładzie podczas przebywania statku na wodach subakwenu nr 2 i działów 3KLMNO są składowane na pokładzie oddzielnie, niełączone z innymi połowami i wyraźnie oznakowane.
Mach dir keine Sorgennot-set not-set
prowadzą udokumentowane połowy od ponad pięciu lat i nie spowodują w przyszłości zwiększenia nakładu połowowego;
Das geht nichtEuroParl2021 EuroParl2021
Inne informacje: a) ważny finansista talibski, b) od połowy 2009 r. dostarczał bojownikom talibskim broń, amunicję, materiały wybuchowe i sprzęt medyczny; gromadził fundusze na rzecz talibów i zapewniał im szkolenia na pograniczu afgańsko-pakistańskim, c) wcześniej organizował i finansował operacje talibskie w prowincji Kandahar w Afganistanie, d) od 2010 r. podróżował do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Japonii oraz był właścicielem przedsiębiorstw w tych państwach, e) należy do plemienia Noorzai, szczep Mirzalai, f) brat Malika Noorzaia, g) Imię i nazwisko ojca: Akhtar Mohammed (alias: Haji Mira Khan).
Die Entscheidung #/#/EG der Kommission vom #. Oktober # zur Genehmigung bestimmter Verfahren zur Hemmung der Entwicklung pathogener Mikroorganismen in Muscheln und Meeresschnecken ist in das Abkommen aufzunehmenEurLex-2 EurLex-2
dostosowujące kwoty, jakie mają być przydzielone Polsce na połowy dorsza w Morzu Bałtyckim (podobszary #–#, wody WE) w okresie od # do # r. zgodnie z rozporządzeniem Rady (WE) nr
Versicherungsverbindlichkeitoj4 oj4
Retrotranspozony to mobilne elementy genetyczne rozprzestrzenione w całym genomie i przynajmniej połowa ludzkiego materiału genetycznego wywodzi się właśnie z nich.