Advanced filtering
Set Your Own Goals
Vër vetë synimejw2019 jw2019
In the opening match of the tournament, Marcelo gave the Croatians an early lead with an own goal.
Në ndeshjen hapëse të turnamentit, Marcelo i dhuroi kroatëve një avatazh në fillim të ndeshjes.WikiMatrix WikiMatrix
I got my own dreams, my own goals.
I kam ëndërrat e mia, qëIIimet e mia.OpenSubtitles2018.v3 OpenSubtitles2018.v3
Unbaptized publishers can expand their share in the ministry by setting their own goal of hours each month.
Lajmëtarët e papagëzuar mund ta zgjerojnë pjesëmarrjen e tyre në shërbim, duke vënë si synim një sasi orësh çdo muaj.jw2019 jw2019
On 25 August 2012, in a home game against Fulham, he scored an own goal in the 64th minute.
Më 25 gusht 2012, në një ndeshje në shtëpi kundë Fulhamit, ai shënoi një autogol në minutën e 64.WikiMatrix WikiMatrix
Influenced, knowingly or unknowingly, by their “father,” the Devil, this family would choose its own goals and standards of conduct.
Me vetëdije a pavetëdije, nën ndikimin e ‘atit’ të saj, Djallit, kjo familje do të zgjidhte synimet dhe normat e tij të sjelljes.jw2019 jw2019
But the moment came when the people of Maidan formulated their own goals, as a set of specific political demands.
Por erdhi momenti kur njerëzit e Meidanit formuluan qëllimet e tyre, si një listë kërkesash politike.OpenSubtitles2018.v3 OpenSubtitles2018.v3
In a friendly with Mexico in October of that year, he scored an own goal, but the Seleção eventually won it 2–1.
Në një ndeshje miqesore kundër Meksikës në Tetor të atij viti, David Luiz shënoi një autogol por Seleção fitoi në fund me rezultatin 2–1.WikiMatrix WikiMatrix
The second match was a less convincing 1–1 draw with United States, with Alberto Gilardino's diving header equalized by a Cristian Zaccardo own goal.
Ndeshja e dytë ishte më pak bindëse me Italinë që barazoi 1–1 me Shba-në, me Golin e Alberto Gilardinos me kokë që u ç'vlerësua nga autogoli i Cristian Zaccardos.WikiMatrix WikiMatrix
The Blue Samurai goalie 's contribution in the # th minute was less impressive, as he failed to trap a backpass and nearly allowed an own-goal
Kontributi i portjerit të samurajve blu në minutën e # t ishte më pak përshtypjelënës, ndërsa ai nuk ja doli të bllokonte një pas prapa dhe gati bëri një autogolSetimes Setimes
Brazil, however, scored early in the fourth minute with Júlio Baptista, and then in the 45th minute, when defender Roberto Ayala scored on an own goal.
Megjithatë, Brazili shënoi Golin e avantazhit që në minutën e katërt me Júlio Baptista, dhe më pas në minutën e 45 mbrojtësi Roberto Ayala.WikiMatrix WikiMatrix
He then forced Andy Dawson into conceding an own goal and then set up Dimitar Berbatov for United's third goal which gave them a 3–1 victory.
Ai pastaj i detyruar Andy Dawson në pranuar një gol vet dhe pastaj të ngritur Dimitar Berbatov për golin e tretë United e cila u dha atyre një fitore 3-1.WikiMatrix WikiMatrix
After a 2–0 win in Vlorë, a result of a great Rrapo Taho and an own goal, Flamurtari were playing at Narodna Armija Stadium on 30 September 1987.
Pas një fitore 2-0 në Vlorë, një rezultat i një qëllimi të madh Rrapo Taho dhe një autogol, Flamurtari ishin duke luajtur në Narodna Armija stadiumin më 30 shtator, 1987.WikiMatrix WikiMatrix
Indeed, when Paul wrote to the Colossians, he still had not realized his own goal, stated in about 56 C.E., of preaching in the then “untouched territory” of Spain.
Madje, kur Pavli u shkroi kolosianëve, s’e kishte realizuar ende synimin e tij, të shprehur rreth vitit 56 të e.s., që të predikonte në një «territor të paprekur» deri atëherë, pra në Spanjë.jw2019 jw2019
A safety, worth 2 points, is scored by the opposing team when the team in possession at the end of a down is responsible for the ball becoming dead behind its own goal line.
Një siguri, me vlerë 2 pikë, është shënuar nga ana e ekipit kundërshtar kur skuadra në zotërim në fund të një poshtë është përgjegjës për topin prapa linjës vdekurit duke u bërë vetë qëllimi.WikiMatrix WikiMatrix
It takes time to develop positive personality traits, to ‘make your mind over’ on important matters, and to reach some of your own goals. —Romans 12:2; 1 Corinthians 7:36; Colossians 3:9, 10.
Duhet kohë që të zhvillosh tipare të mira të personalitetit, ‘ta përtërish mendjen’ për çështje të rëndësishme dhe të arrish disa synimetuat.—Romakëve 12:2; 1 Korintasve 7:36; Kolosianëve 3:9, 10.jw2019 jw2019
Duhet kohë që të zhvillosh tipare të mira të personalitetit, ‘të përtërish mendjen’, domethënë të kesh pikëpamjen e Perëndisë për çështje të rëndësishme, dhe të arrish disa synimetuat. —Romakëve 12:2; 1 Korintasve 7:36; Kolosianëve 3:9, 10.jw2019 jw2019
He also started in the campaign's Portuguese Cup final against Vitória de Guimarães on 22 May 2011, scoring an own goal in the 21st minute to bring the sides level, in an eventual 6–2 triumph.
Ai ishte gjithashtu titullar në finalen e kupës Taça de Portugal kundër Vitória de Guimarães më 22 Maj 2011, ku në minutën e 21 shënoi autogol, por Porto fitoi me rezultatin 2-6.WikiMatrix WikiMatrix
Belgium were minutes away from a victory, courtesy of an own goal from David Rochela, which Hazard was particularly instrumental in, however Barcelona striker Bojan Krkić equalized for his nation to send the match into extra time.
Belgjikë ishin minuta larg nga një fitore , mirësjellje e një autogol nga David Rochela , e cila Hazard ishte veçanërisht i rëndësishëm në , megjithatë sulmuesi i Barcelonës Bojan Krkic barazoi për popullin e tij për të dërguar ndeshjen në kohën shtesë .WikiMatrix WikiMatrix
During the match against Real Sociedad, Rakitić added two goals to his tally, however, the second one was an own goal, tying the match at 1–1 after he scored the first goal to give his club a 1–0 lead.
Gjatë ndeshjes kundër Real Sociedadit Rakitić shënoi edhe dy gola të tjerë, megjithatë, goli i dytë ishte autogol në portën e tij duke i hequr mundësinë skuadrës për të fituar pasi ndeshja u mbyll 1–1.WikiMatrix WikiMatrix
The only goals he conceded were not in open play; an own goal by teammate Cristian Zaccardo after a free-kick against the United States in Italy's second match of the group stage, and a Zinedine Zidane penalty in the final against France.
Golat e vetëm që pësoi nuk i pësoi në lojë të hapur; një autogol i shokët të skuadrës Cristian Zaccardo pas një goditje dënimi në ndeshjen kundër Shteteve të Bashkuara dhe një penallti e shënuar nga Zinedine Zidane në finale kundër Francës, e cila u dhurua pas një kontakti të dyshimtë midis mbrojtësit Materazzi dhe sulmuesit Malouda .WikiMatrix WikiMatrix
In an emotional return to his hometown team of CD Tenerife, on 10 January 2010, Pedro came on as a 76th-minute substitute, later helping to Ezequiel Luna's own goal in a 5–0 win – out of respect, he chose not to celebrate.
Në një rikthim emocionues në qytetin e tij të lindjes Tenerife, në një ndeshje kundër klubit të qytetit CD Tenerife më 10 janar 2010, Pedro hyri si zëvëndësues në minutën e 76të dhe ishte protagonist i autogolit të mbrojtësit Ezequiel Luna, me ndeshjen e cila në fund u mbyll me fitoren 5–0 – në shenjë respekti, ai vendosi të mos festojë.WikiMatrix WikiMatrix
While each member of the Union is expected to outline its own goals, depending on the specific circumstances in the country, the measures should aim to reduce the gap between Roma people 's access to jobs as compared to that of other citizens
Ndërsa secili anëtar i Bashkimit pritet të përshkruajë qëllimet e tij, në varësi të rrethanave të posatçme në vend, masat duhet të synojnë për të zvogëluar dallimin midis mundësive të romëve për punë krahasuar me ato të shtetasve të tjerëSetimes Setimes
In fact, his decision may have less to do with you than it does with the young man’s own personal goals and priorities.
Në të vërtetë, vendimi i tij mbase nuk ka të bëjë me mendimin që ka ai për ty, por me faktin që ka synime të tjera dhe gjëra që për të janë më të rëndësishme.jw2019 jw2019
In 2000, Bayer Leverkusen needed only a draw against SpVgg Unterhaching to win the title, but an own goal by Michael Ballack helped send the team to a crushing 2–0 defeat, while Bayern Munich clinched the title with a 3–1 victory over Werder Bremen.
Në vitin 2000, Bayer kishte nevojë të merrte vetëm një barazim në ndeshjen e fundit të kampionatit kundër SpVgg Unterhaching, por një autogol i Michael Ballack i hapi rrugë distafës 2–0, kurse Bayern Munich siguroi titullin me një fitore 4–1 kundër Werder Bremen.WikiMatrix WikiMatrix
75 sinne gevind in 19 ms. Hulle kom uit baie bronne en word nie nagegaan nie.