La route partait de Moscou, d'abord en tant que route de Vladimir, et passait par Mourom, Kozmodemiansk, Kazan, Perm, Koungour, Ekaterinbourg, Tioumen, Tobolsk, Tara, Kaïnsk, Tomsk, Ienisseïsk, Irkoutsk, Verkhnéoudinsk, Nertchinsk, et se terminait à Kiakhta, un comptoir commercial à la frontière avec la Chine.
Den startet i Moskva som Vladimirveien og passerte gjennom Murom, Kozmodemjansk, Kazan, Perm, Kungur, Jekaterinburg, Tjumen, Tobolsk, Tara, Kainsk, Tomsk, Jenisejsk, Irkutsk, Verkhneudinsk og Nertsjinsk før den nådde sitt endepunkt i Kjakhta, en handelspost på grensen til Kina.WikiMatrix WikiMatrix