Goditje e lirë!
Cheap shot!OpenSubtitles2018.v3 OpenSubtitles2018.v3
Nëse ke menduar se ajo goditje e lirë në vezë dhemb...
You thought that cheap shot in the pecker hurt, huh?OpenSubtitles2018.v3 OpenSubtitles2018.v3
Edhe pse afrikanët bënin presion për fitore, Serbi- Mali i Zi pati një tjetër mundësi të përkryer për të shkuar përpara: një goditje e lirë nga Predrag Gjorgjeviç në minutën e # të e gjeti të zbuluar Dejan Stankoviç por goditja e tij me kokë doli jashtë
Even as the Africans pressed for victory Serbia-Montenegro had one more perfect opportunity to get ahead-- a free kick by Predrag Djordjevic in the # th minute found Dejan Stankovic unmarked, but his header went wideSetimes Setimes
Në ndeshjen e dytë, Ronaldinho shënoi një goditjelirë me ndihmën e portierit të kundërshtarit, i cili bëri kontaktin me top.
In the second match, Ronaldinho scored a free kick with the help of the opponent's goalkeeper who made contact with the ball.WikiMatrix WikiMatrix
Ai shënoi golin e tij të parë konkurruese Angli kundër Ukrainës në eliminatoret për Kupën e Botës , grabbing një fitues vonë , pasi më herët larg duke i dhënë një goditjelirë e cila pa Andriy Shevchenko barazuar për Ukrainën .
He scored his first competitive England goal against Ukraine in the qualifiers for the World Cup, grabbing a late winner after earlier giving away a free kick which saw Andriy Shevchenko equalise for Ukraine.WikiMatrix WikiMatrix
Serbi- Mali i Zi humbi një rast të mirë në minutën e # të kur Dejan Stankoviç goditi me kokë një goditjelirë të Gjorgjeviç por e nxorri topin jashtë porte
Serbia-Montenegro wasted a good chance at the # th minute, when Dejan Stankovic had a point-blank header on a Djordjevic free-kick, but struck wideSetimes Setimes
Me rezultatin 0-1 në Poloni në stadiumin Serravalle, ai u nis me një goditjelirë në minutën e 22-të, duke mundur A.F.C. Portieri Bournemouth Artur Boruc në postën e tij të përparme.
With the score 0–1 to Poland in the Serravalle stadium, he headed in a free-kick in the 22nd minute, beating A.F.C. Bournemouth goalkeeper Artur Boruc at his front post.WikiMatrix WikiMatrix
Nëse luaj, për shembull, me shkopin shtrënguar fort - pra pa e lënë të lirë - do të ndjenit goditje të forta që vijnë përmes krahut.
If I play, for example, holding the stick -- where literally I do not let go of the stick -- you'll experience quite a lot of shock coming up through the arm.QED QED
Del Piero shënoi kthimin e tyre me një goditje të shkëlqyer ndeshje me çmime të lirë për të nënshkruar një shtëpi të fitojë kundër Zenit.
Del Piero marked Juventus's return to the competition with a match-winning free kick to seal a home win against Zenit.WikiMatrix WikiMatrix
Terry mbajtur një fletë të pastër si Chelsea mbajtur jashtë për të fituar 1-0 , edhe pse ai nuk kishte një të vetme të shpëtuar për të bërë dhe përvoja e tij pritje e ishte i kufizuar për të marrë një goditjelirë nga brenda zonës së rreptësisë .
Terry kept a clean sheet as Chelsea held out to win 1–0, although he did not have a single save to make and his goalkeeping experience was limited to taking a free kick from inside the penalty area.WikiMatrix WikiMatrix
Sipas Ozkan, operacioni i fundit jo vetëm do të shkatërronte infrastrukturën e PKK dhe do të dobësonte aftësinë e saj për të nisur sulme ndaj objektivave turke në pranverë por do të jepte gjithashtu një " goditje psikologjike " të madhe për grupin, i cili ka gëzuar gjatë lëvizje të lirë në Irakun e veriut
According to Ozcan, the recent operation would not only destroy PKK 's infrastructure and weaken its ability to launch attacks at Turkish targets in the spring, but would also deal a major " psychological blow " to the group, which has long enjoyed free movement in northern IraqSetimes Setimes
Mourinho u nxorr jashtë në ndeshjen jashtë fushe të Derby d'Italia e muajit dhjetor për shkak se duartrokiti në mënyrë ironike gjygjtarin e ndeshjes për shkak se ky i fundit i dhuroi Juventusit një goditje të dyshimtë të lirë, me Interin që humbi ndeshjen me rezultatin 2–1 falë Golit të fitores që u shënua nga mesfushori Claudio Marchisio në pjesën e dytë .
Mourinho was sent off in the December Derby d'Italia away fixture after he sarcastically applauded the referee for what he felt was a dubious free-kick given to Juventus and Inter went on to lose 2–1, courtesy of a Claudio Marchisio winner in the second half.WikiMatrix WikiMatrix
12 sinne gevind in 4 ms. Hulle kom uit baie bronne en word nie nagegaan nie.