Το καλοκαίρι πολλές εταιρείες ανοίγουν τις πόρτες τους σε ασκούμενους – φοιτητές πανεπιστημίων και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης. Αυτό είναι ένα αμοιβαία επωφελές γεγονός: οι μεν (φοιτητές) αποκτούν πρακτική εμπειρία, οι δε (επιχειρήσεις) βρίσκουν πολλά υποσχόμενο προσωπικό για το μέλλον.
Летом многие компании открывают свои двери для практикантов — учащихся вузов и средних учебных заведений. Это обоюдовыгодное мероприятие: одни получают практический опыт, другие присматривают себе перспективные кадры на будущее.
Για μένα, υπογραμμίζει την ευθύνη μας να φερόμαστε ο ένας στον άλλο πιο ανθρώπινα και να διατηρήσουμε και να νοιαστούμε για αυτή την αχνή γαλάζια κουκίδα το μόνο σπίτι που έχουμε γνωρίσει ποτέ ".