Και είναι ο φόβος απώλειας της περιουσίας μαζί με την αγωνία να υπομείνεις...... τα συνεχόμενα χρέη και τον πληθωρισμό που είναι κομμάτια του συστήματος...... σε συνδυασμό με τη αναπόφευκτη ανεπάρκεια μέσα στην ίδια την προσφορά χρήματος...... που δημιουργείται από τα, αδύνατον να αποπληρωθούν, επιτόκια...... τα οποία κρατούν τους " δούλους του μισθού " στη γραμμή. Να γυρνάνε στον τροχό, μαζί με εκατομμύρια άλλους...... συντηρώντας έτσι μια αυτοκρατορία...... που ευνοεί μονάχα την ελίτ στην κορυφή μια πυραμίδας.
Als Liberale sehe ich hier zwar keine primäre Aufgabe des Staates, doch muss auf europäischer Ebene selbstredend ein transeuropäisches Hochgeschwindigkeitsforschungsnetz verwirklicht werden, und wie auch mein Kollege soeben bereits ausgeführt hat, obliegt dabei der Union ganz eindeutig eine Aufgabe.QED QED