For at dette arbejde ikke skal være forgæves, vil jeg naturligvis støtte ordførerens anbefalinger, men jeg er overbevist om, at vi endnu i mange år vil befinde os i denne energimæssige stenalder, især så længe vi ikke har internaliseret alle de indirekte omkostninger ved de konventionelle energiformer.
Για να μην πάει χαμένη η εργασία αυτή, θα συμφωνήσω βέβαια με τις συστάσεις της εισηγήτριας, ωστόσο είμαι πεπεισμένος ότι θα παραμείνουμε για αρκετό χρονικό διάστημα ακόμη στην λίθινη εποχή της ενέργειας, κυρίως όσο δεν θα έχουμε αφομοιώσει το έμμεσο κόστος των παραδοσιακών μορφών ενέργειας.Europarl8 Europarl8