Και αυτό το σχολείο, που φέρει το όνομα της πρώτης γυναίκας ιατρού στο Ην. Βασίλειο, και τα γειτονικά κτήρια που φέρουν το όνομα της Μεξικάνας καλλιτέχνιδας Φρίντα Κάλο, Μαίρη Σίκολ, της Τζαμαϊκανής νοσοκόμας γνωστής και ως "το μαύρο αηδόνι Φλώρενς" και τςη Αγγλίδας συγγραφέως, Έμιλι Μπρόντε, τιμά γυναίκες που πάλεψαν το σεξισμό, το ρατσισμό και την άγνοια, ώστε να κυνηγήσουν το πάθος τους και να θρέψουν τις ψυχές τους.
Վկաները հաճախ հակառակության էին հանդիպում նաեւ կաթոլիկ հոգեւորականության կողմից, բայց շարունակում էին կատարել Աստծուց ստացած հանձնարարությունը։ted2019 ted2019