Ο Μάρκο λέει ότι η αποστολή ταξίδευε επί 21 μήνες, ξεκινώντας από το σημερινό Τσιάν-τσόου, σταματώντας για λίγο στο Βιετνάμ, στη Μαλαϊκή Χερσόνησο, στη Σουμάτρα και στη Σρι Λάνκα, και κατόπιν συνεχίζοντας από τις ινδικές ακτές για την Περσία.
Nyota inayochomoza kwenye ulimwengu wa blogu za Kiingereza nchini Japani, Tofugu huandika ubunifu mzuri na maoni yanayovutia kuhusu utamaduni maarufu wa Kijapani.jw2019 jw2019