δημιουργία συμπράξεων σε θέματα παιδείας στα μέσα επικοινωνίας μεταξύ της βιομηχανίας παραγωγής περιεχομένου και των ιδρυμάτων εκπαίδευσης/κατάρτισης, στο πλαίσιο τόσο της τυπικής όσο και της μη τυπικής κατάρτισης (π.χ. έργα συνεργασίας μεταξύ τοπικών μέσων επικοινωνίας, επιχειρήσεων και φορέων εκπαίδευσης και κατάρτισης, εκστρατείες για την παιδεία στα μέσα επικοινωνίας, φεστιβάλ), με μέριμνα για τη στενή παρακολούθηση του τρόπου συμμετοχής και των οικονομικών συμφερόντων του κλάδου των μέσων επικοινωνίας, καθώς και της αυστηρής τήρησης του νομικού πλαισίου, στη διαμόρφωση αυτών των συμπράξεων
Eu escrevia para ela, não todo dia, mas quaseoj4 oj4